Firminis stilius

Firminio stiliaus kūrimas – tai labai svarbi užduotis, kuri atsako už įvaizdžio formavimą ir įmonės ideologijos atspindėjimą.

Firminio stiliaus sukūrimo pagrindą sudaro logotipas ir prekės ženklas. Prieš pradedant kūrybinį procesą atliekamas bendras įmonių, užsiimančių ta pačia veikla, kaip ir logotipą ar prekės ženklą užsakiusios įmonės, analizė. Tuomet išskiriami pagrindiniai įmonės, kuriai kuriamas firminis stilius, bruožai ir išskirtinės savybės. Pagaliau formuojama įmonės įvaizdžio idėja, kuri galiausiai bus kuriamo firminio stiliaus pagrindu. Bendrą įmonės ar prekės ženklo įvaizdį sudaro ne tik grafiniai elementai, bet ir pardavimų prichologija (pavyzdžiui, agresyvus marketingas, orientacija į klientą), geografinė įmonės vieta, socialinės aplinkos bruožai. Šiame kūrybinio proceso etape kuriamas logotipas ar prekės ženklas. Kūrybinio proceso pradžioje išskiriami pagrindiniai elementai: idėja, formuojanti stilių, spalvinė gama, šriftai. Galiausiai sukuriami korporacinės simbolikos ant firminės atributikos naudojimo standartai ir rekomendacijos. Firmine atributika gali būti bet kas: vidinė dokumentacija, išorinė reklama, tinklapis, įmonės pastatas, reklaminiai suvenyrai. Suformuotam firminiam stiliui ruošiamos firminio stiliaus gairės (angl. brandbook).

Firminis stilius apjungia kelis komponentus, kurie yra būtini stiliaus atributai:

 • Logotipas. Apgalvotas logotipo dizainas – tai įmonės įvaizdžio pagrindas.
 • Firminis blankas. Firminio blanko ir vizitinės kortelės dizainas kuriamas atsižvelgiant į jau esantį įmonės stilių (suformuotą kuriant logotipą). Kuriant firminį blanką pagrindinis tikslas – atspindėti jau esamo firminio stiliaus koncepciją ir ideologiją. Firminio blanko dizainas turi būti lakoniškas, visi elementai turi būti korektiškai išdėstyti, kad nepritrauktų skaitytojų  dėmesį ir netrukdytų informacijos įsisavinimui.
 • Vizitinė kortelė formuoja įspūdį apie Jūsų įmonę. Dažniausiai vizitinėje kortelėje būna standartinė informacija apie Jus, Jūsų įmonę (įmonę, kurioje Jus dirbate). Vizitinės kortelės dėka, žmogus sužino, kaip į Jus kreiptis, kaip su Jumis susisiekti ir kur Jus dirbate. Šiandien vizitinė kortelė – tai būtinas instrumentas užmezgant naujas verslo pažintis.

Tokių firminio stiliaus elementų, kaip logotipas, vizitinė kortelė, firminis blankas ir firminis vokas kūrimą, geriausia atlikti komplekse, patikint šį darbą vienam dizaineriui. Tai padeda pasiekti maksimalų rezultatą ir geriausiai atspindėti įmonės ideologiją.

Kiti firminio stiliaus elementai, kuriuos gali pasiūlyti UAB „Arte Feliz“:

 • Įmonės šūkio sukūrimas
 • Maketų, skirtų žiniasklaidai, sukūrimas
 • Interneto svetainių dizaino projektavimas
 • Biuro reikmenų apipavidalinimas: firminiai aplankai, segruvai, sąskaita – faktūros, bloknotai, CD/DVD, verslo dovanos, kt.
 • Reprezentacinės ir reklaminės atributikos apipavidalinimas: firminės nuolaidų kortelės, elektroniniai parašai, lankstinukai, reklaminiai lapeliai, skrajutės, kalendoriai, karuliai, lipdukai, plakatai, etiketės, vėliavos, apranga, kt.
 • Proginės atributikos sukūrimas: firminiai pakvietimai, atvirukai, kt.
 • Piktogramų projektavimas
 • Automobilių apipavidalinimas
 • Vitrinų apipavidalinimas
 • Fasadų apipavidalinimas
 • Prezentacijos skaidrių stiliaus projektavimas

Mes pateikiame Jums kelis galimus Jūsų firminio stiliaus variantus. Toliau Jus pasirenkate vieną iš idėjų ir mes pradedame koreguoti detales. Bet nepamirškite, kad kūrybinis darbas turi būti paremtas tarpusavio bendradarbiavimu: kuo daugiau mes žinome apie Jus ir Jūsų produktą, tuo efektyviau mes dirbsime Jūsų naudai.